Næringsforeningen planlegger en delegasjonsreise til Brasil i andre halvdel av august 2012.
Målgruppen vår er de små bedriftene i sørlandsregionen som leverer til de større bedrifter primært innen olje/gass sektoren.
Opplegget begynner nå å ta form og vi har allerede laget et ukast til program som blir sendt de aktuelle medlemsbedriftene våre om kort tid.
Vi håper at et 20-talls bedrifter blir med på turen og vi kan allerede nå love at bedriftene som blir med oss på denne turen får en svært interessant arbeidsuke. Vi har lagt opp programmet til å vare en intensiv arbeidsuke hvor vi treffer relevante potensielle samarbeidspartnere.
Brasilianske myndigheter er svært opptatt også av norsk teknologi, og ser frem til å møte underleverandørene fra sørlandsregionen som ønsker å etablere samarbeidspartnere i Brasil.
De av bedriftene i regionen som ønsker mer informasjon kan kontakte Ole-Petter Sunde (ole-petter@kristiansand-chamber.no) i næringsforeningen. Mer informasjon og endelig program blir sendt ut til bedriftene i regionen straks dette er klart.