AA

Å sette mål gir resultater

 • Fra venstre: Anita S. Dietrichson, Vibeke Holm Ruud, Margrethe Saga, Kristin Wallevik, Helle Ingeborg Mellingen, Nina Torjesen og Tina Abrahamsen.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Tirsdag 20. november samlet styringsgruppen for Women in Business (WiB) seg i Lillesand for å ta en oppsummering av året som har gått, og stake ut kursen for neste år.

– For å nå våre mål er det viktig å jobbe langsiktig og strukturert. Årets strategisamling hadde fokus på hvilke mål vi skal sette for 2019 og hvilke aktiviteter vi bør gjøre for å nå disse målene, sier Margrethe Saga, redaktør/trainee i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

Women in Business er et forretningsnettverk for kvinner, etablert i 2017. Formålet med nettverket er å styrke andelen kvinner på arenaer hvor beslutninger fattes. Dette måles blant annet ved å følge SSBs indeks på ledere i vår region, måle utviklingen av styreverv og styrelederverv hos medlemmene, samt andelen medlemmer i lederverv.

– Nettverket har nå 253 medlemmer, og ved utgangen av 2018 har vi gjennomført ni arrangementer bare dette året. Cirka 500 personer har deltatt på disse, noe som vil si at snittet er to møter per person. Det er vi strålende fornøyd med, sier Saga.

Dette er de 4 målene som er satt for WiB:

Kompetanse

Medlemmene av Wib har fått tilført ny og relevant kompetanse til å ta lederverv.

Synliggjøring

I vår region finner oppdragsgivere kvalifiserte kvinnelige styre- og lederkandidater blant våre medlemmer.

Samfunnsaktør

WiB er synlige og aktive i samfunnsdebatten. Medlemmene brukes som ekspertkilder på sine fagfelt.

Møteplass

Viktigste møteplass for kvinner med ambisjoner om innflytelse.

Følgende personer sitter i styringsgruppen

 • Kristin Wallevik (UiA)
 • Nina Torjesen (Evry)
 • Helle I. Mellingen (Vest- og Aust-Agder Fylkeskommune)
 • Vibekke Hellesund (Hennig Olsen Is)
 • Vibeke Holm Ruud (Strai Kjøkken)
 • Tina Abrahamsen (Kristiansand kommune)
 • Ingrid Michalsen (NIKR) – i permisjon
 • Margrethe Saga (NIKR)
 • Anita S. Dietrichson (NIKR)
Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Tirsdag 20. november samlet styringsgruppen for Women in Business (WiB) seg i Lillesand for å ta en oppsummering av året som har gått, og stake ut kursen for neste år.

– For å nå våre mål er det viktig å jobbe langsiktig og strukturert. Årets strategisamling hadde fokus på hvilke mål vi skal sette for 2019 og hvilke aktiviteter vi bør gjøre for å nå disse målene, sier Margrethe Saga, redaktør/trainee i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

Women in Business er et forretningsnettverk for kvinner, etablert i 2017. Formålet med nettverket er å styrke andelen kvinner på arenaer hvor beslutninger fattes. Dette måles blant annet ved å følge SSBs indeks på ledere i vår region, måle utviklingen av styreverv og styrelederverv hos medlemmene, samt andelen medlemmer i lederverv.

– Nettverket har nå 253 medlemmer, og ved utgangen av 2018 har vi gjennomført ni arrangementer bare dette året. Cirka 500 personer har deltatt på disse, noe som vil si at snittet er to møter per person. Det er vi strålende fornøyd med, sier Saga.

Dette er de 4 målene som er satt for WiB:

Kompetanse

Medlemmene av Wib har fått tilført ny og relevant kompetanse til å ta lederverv.

Synliggjøring

I vår region finner oppdragsgivere kvalifiserte kvinnelige styre- og lederkandidater blant våre medlemmer.

Samfunnsaktør

WiB er synlige og aktive i samfunnsdebatten. Medlemmene brukes som ekspertkilder på sine fagfelt.

Møteplass

Viktigste møteplass for kvinner med ambisjoner om innflytelse.

Følgende personer sitter i styringsgruppen

 • Kristin Wallevik (UiA)
 • Nina Torjesen (Evry)
 • Helle I. Mellingen (Vest- og Aust-Agder Fylkeskommune)
 • Vibekke Hellesund (Hennig Olsen Is)
 • Vibeke Holm Ruud (Strai Kjøkken)
 • Tina Abrahamsen (Kristiansand kommune)
 • Ingrid Michalsen (NIKR) – i permisjon
 • Margrethe Saga (NIKR)
 • Anita S. Dietrichson (NIKR)

Tagger:

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor