AA

Årets Kvalitetsleder jobber hos Glencore

  • Harald Eik får overrakt prisen som årets kvalitetsleder av NFKR styreleder Sidsel Winther Storaas. Foto: Torolf Paulshus
Medlemsnytt

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Direktør for HMS og Kvalitet ved Glencore Nikkelverk A/S, Harald Eik ble kåret til Årets Kvalitetsleder under Verdens Kvalitetsdag 2016.

– For meg kom dette veldig overraskende, og selvsagt veldig gøy.  En smule stolt blir man jo, samtidig som jeg vet at dette er et resultat av at man har jobbet i kompetansebedrifter med endringsvillige ledere og kollegaer, sier Eik.

Eik understreker at kvalitet handler om kontinuerlig forbedring, prosessforståelse og kundefokus – og på Nikkelverket er høy fagkompetanse innen veldig mange fagfelt satt i system, og alle kan bidra til forbedringer – hver dag.

– Personlig opplever jeg derfor at dette er en pris til oss alle på Nikkelverket.  Våre produkter leveres jo til krevende kunder over hele verden, så å delta som Norges representant i den Europeiske konkurransen skal bli både spennende og lærerikt, forteller en stolt vinner.

Vinner av NFKR Kvalitetslederpris er også NFKR kandidat til den årlige European Quality Leader konkurransen.

På prisen står det at «dette hederstegnet anerkjenner personer og organisasjoner som gjennom sine oppgaver og adferd har anvendt prinsipper for kvalitet- og risikostyring i sin organisasjon på en vellykket måte, og dermed har synliggjort betydningen av kvalitet i resultatoppnåelse».

Leder av “Norsk forening for kvalitet og risikostyring” (NFKR) region Sør og styremedlem i hovedstyret, Tanja Erichsen mente at Glencore Nikkelverk hadde en god kandidat i Harald Eik og oppfordret Administrerende direktør hos Glencore Nikkelverk, Øyvind Stenstad om å sende inn en formell søknad.

– Gjennom min rolle som styremedlem ble jeg oppfordret til å spille inn kandidater til kåringen og jeg mener Nikkelverket og Harald fortjener den prisen, og det er jo moro at det var en lokal aktør som vant, sier Erichsen i en kommentar.

Fakta om prisen:

Prisen tildeles hvert år på Verdens Kvalitetsdag, og er ment å fremme gode resultater innen fagområdet kvalitet- og risikostyring/ledelse og dennes utbredelse. NFKR Kvalitetslederpris tildeles den beste søkeren i den årlige konkurransen, iht definerte kriterier.

Vinner av NFKR Kvalitetslederpris besluttes av foreningens jury for å synliggjøre og belønne innsats og resultater fra enkeltpersoner som jobber med kvalitet- og risikoledelse i sin videste forstand.

Vinner av prisen skal være en leder i en organisasjon som har lyktes i å bidra til suksess for de ulike interessentene gjennom dennes lederskap, og gjennom endrings- og kvalitets-forbedringsprosesser denne har iverksatt.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Direktør for HMS og Kvalitet ved Glencore Nikkelverk A/S, Harald Eik ble kåret til Årets Kvalitetsleder under Verdens Kvalitetsdag 2016.

– For meg kom dette veldig overraskende, og selvsagt veldig gøy.  En smule stolt blir man jo, samtidig som jeg vet at dette er et resultat av at man har jobbet i kompetansebedrifter med endringsvillige ledere og kollegaer, sier Eik.

Eik understreker at kvalitet handler om kontinuerlig forbedring, prosessforståelse og kundefokus – og på Nikkelverket er høy fagkompetanse innen veldig mange fagfelt satt i system, og alle kan bidra til forbedringer – hver dag.

– Personlig opplever jeg derfor at dette er en pris til oss alle på Nikkelverket.  Våre produkter leveres jo til krevende kunder over hele verden, så å delta som Norges representant i den Europeiske konkurransen skal bli både spennende og lærerikt, forteller en stolt vinner.

Vinner av NFKR Kvalitetslederpris er også NFKR kandidat til den årlige European Quality Leader konkurransen.

På prisen står det at «dette hederstegnet anerkjenner personer og organisasjoner som gjennom sine oppgaver og adferd har anvendt prinsipper for kvalitet- og risikostyring i sin organisasjon på en vellykket måte, og dermed har synliggjort betydningen av kvalitet i resultatoppnåelse».

Leder av “Norsk forening for kvalitet og risikostyring” (NFKR) region Sør og styremedlem i hovedstyret, Tanja Erichsen mente at Glencore Nikkelverk hadde en god kandidat i Harald Eik og oppfordret Administrerende direktør hos Glencore Nikkelverk, Øyvind Stenstad om å sende inn en formell søknad.

– Gjennom min rolle som styremedlem ble jeg oppfordret til å spille inn kandidater til kåringen og jeg mener Nikkelverket og Harald fortjener den prisen, og det er jo moro at det var en lokal aktør som vant, sier Erichsen i en kommentar.

Fakta om prisen:

Prisen tildeles hvert år på Verdens Kvalitetsdag, og er ment å fremme gode resultater innen fagområdet kvalitet- og risikostyring/ledelse og dennes utbredelse. NFKR Kvalitetslederpris tildeles den beste søkeren i den årlige konkurransen, iht definerte kriterier.

Vinner av NFKR Kvalitetslederpris besluttes av foreningens jury for å synliggjøre og belønne innsats og resultater fra enkeltpersoner som jobber med kvalitet- og risikoledelse i sin videste forstand.

Vinner av prisen skal være en leder i en organisasjon som har lyktes i å bidra til suksess for de ulike interessentene gjennom dennes lederskap, og gjennom endrings- og kvalitets-forbedringsprosesser denne har iverksatt.

Tagger:,

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor