AA

Foreningen for Barnepalliasjon utvider staben

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Trine Lorenzen (47) ansettes hos Foreningen for Barnepalliasjon (FFB).

I FFB skal Lorenzen være pårørendekoordinator og likemannsansvarlig. Det vil si at hun skal være tilgjengelig for kontakt med pårørende, og skal blant annet også jobbe med foreningens ventesorgweekender. Når  Andreas Hus er klart i 2022, får hun ansvar for oppfølging når noen opplever å miste barnet sitt og tilrettelegge for sorgarbeid, minnesamvær med mer.

47-åringen brenner for å få Norges første barnehospice opp og stå.

– Andreas Hus er et viktig og helt nødvendig prosjekt for å utvikle barnepalliasjon i Norge videre. Hospiceverdiene og Andreas Hus blir et fyrtårn for hvordan barnepalliasjonstjenester i Norge skal bygges opp. Jeg ser med stor glede og ydmykhet på muligheten til å få være en del av dette arbeidet fremover, sier Lorenzen.

Lorenzen er 47 år, gift og bor i Rælingen kommune i Viken, der hun også i all hovedsak hadde sin oppvekst. Hun kom i kontakt med Foreningen for Barnepalliasjon i 2017 grunnet sin egen erfaring som mor til barn med alvorlig, livsbegrensende sykdom. I første omgang skal hun pendle mellom Rælingen og Kristiansand.

Fra reiseliv til omsorgsjobb

Lorenzen var i utgangspunktet utdannet markedsøkonom innen reiselivsfag – med ønske om å jobbe i hotellnæringen. Før hun rakk å starte en jobbkarriere, fikk hun sitt første syke barn og ble hjemmeværende med barnet. Da muligheten bød seg igjen med tanke på arbeidsliv mange år senere, fremstod ikke lenger markedsøkonomi som et kall. Lorenzen omskolerte seg slik at hun fikk muligheten til å jobbe med syke barn.

– Jeg ønsker å kunne bruke egne livserfaringer til å være et medmenneske, og hjelpe andre familier med alvorlig syke barn, sier hun.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Trine Lorenzen (47) ansettes hos Foreningen for Barnepalliasjon (FFB).

I FFB skal Lorenzen være pårørendekoordinator og likemannsansvarlig. Det vil si at hun skal være tilgjengelig for kontakt med pårørende, og skal blant annet også jobbe med foreningens ventesorgweekender. Når  Andreas Hus er klart i 2022, får hun ansvar for oppfølging når noen opplever å miste barnet sitt og tilrettelegge for sorgarbeid, minnesamvær med mer.

47-åringen brenner for å få Norges første barnehospice opp og stå.

– Andreas Hus er et viktig og helt nødvendig prosjekt for å utvikle barnepalliasjon i Norge videre. Hospiceverdiene og Andreas Hus blir et fyrtårn for hvordan barnepalliasjonstjenester i Norge skal bygges opp. Jeg ser med stor glede og ydmykhet på muligheten til å få være en del av dette arbeidet fremover, sier Lorenzen.

Lorenzen er 47 år, gift og bor i Rælingen kommune i Viken, der hun også i all hovedsak hadde sin oppvekst. Hun kom i kontakt med Foreningen for Barnepalliasjon i 2017 grunnet sin egen erfaring som mor til barn med alvorlig, livsbegrensende sykdom. I første omgang skal hun pendle mellom Rælingen og Kristiansand.

Fra reiseliv til omsorgsjobb

Lorenzen var i utgangspunktet utdannet markedsøkonom innen reiselivsfag – med ønske om å jobbe i hotellnæringen. Før hun rakk å starte en jobbkarriere, fikk hun sitt første syke barn og ble hjemmeværende med barnet. Da muligheten bød seg igjen med tanke på arbeidsliv mange år senere, fremstod ikke lenger markedsøkonomi som et kall. Lorenzen omskolerte seg slik at hun fikk muligheten til å jobbe med syke barn.

– Jeg ønsker å kunne bruke egne livserfaringer til å være et medmenneske, og hjelpe andre familier med alvorlig syke barn, sier hun.

Tagger:,

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor