AA

Kan endelig arrangere konferanser igjen

  • NFEA arrangerer konferansen Levetidsstrategier 2021 i september, med bedriftsbesøk til renseanlegget på Odderøya. Foto: AkerBP
Medlemsnytt

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

For første gang siden koronarestriksjonene rammet foreningen i mars 2020, kan NFEA (Norsk Forening for Elektro og Automatisering) invitere til teknologikonferanser i Kristiansand.

Norsk Forening for Elektro og Automatisering (NFEA) med sine fire ansatte holder til på Kjøita i Kristiansand, og er en betydelig arrangør av kurs og konferanser for industrien i Norge.

– Siden koronaen rammet oss har all aktivitet i praksis stoppet opp for NFEA. Det ble over natten umulig å samle mennesker til fysiske arrangementer, forklarer Tom Kristian Venger, kommunikasjonsrådgiver hos foreningen.

NFEA står bak 12-15 konferanser hvert år. Disse arrangeres vanligvis forskjellige steder i landet, men som regel går et par av disse av stabelen i Kristiansand. For eksempel blir undervannsteknologikonferansen Subsea Controls arrangert fast i Kristisiansand. Forrige Subsea-konferanse ble arrangert høsten 2019. 2020-versjonen måtte avlyses og gjennomføres digitalt som følge av koronarestriksjonene.

Arrangementer i høst

Fra september er det igjen mulig å arrangere fysiske konferanser for NFEA. Den aller første konferansen som blir arrangert i Kristiansand, finner sted 22. – 23. september. Da er det Levetidsstrategier 2021 som avholdes på Caledonien Hotel.

– Levetidsstrategier 2021 er en arena for teknologer og ledere med interesse for automatisering og digitalisering i et levetids­perspektiv, forklarer Venger.

– Her belyses utfordringene i å vurdere levetiden av automatiseringsanlegg med tilhørende strategier og beslutninger. Det blir også bedriftsbesøk på Odderøya Renseanlegg – et nytt anlegg som betjener 140.000 mennesker i Kristiansand og Vennesla, og som samtidig gir tilbake både varme og strøm til fellesskapet.

I november står NFEA også bak 2021-versjonen av konferansen Subsea Controls i Kristiansand.

Dersom du ønsker å få med deg konferanseprogrammet kan du sjekke ut foreningens nettside.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
For første gang siden koronarestriksjonene rammet foreningen i mars 2020, kan NFEA (Norsk Forening for Elektro og Automatisering) invitere til teknologikonferanser i Kristiansand.

Norsk Forening for Elektro og Automatisering (NFEA) med sine fire ansatte holder til på Kjøita i Kristiansand, og er en betydelig arrangør av kurs og konferanser for industrien i Norge.

– Siden koronaen rammet oss har all aktivitet i praksis stoppet opp for NFEA. Det ble over natten umulig å samle mennesker til fysiske arrangementer, forklarer Tom Kristian Venger, kommunikasjonsrådgiver hos foreningen.

NFEA står bak 12-15 konferanser hvert år. Disse arrangeres vanligvis forskjellige steder i landet, men som regel går et par av disse av stabelen i Kristiansand. For eksempel blir undervannsteknologikonferansen Subsea Controls arrangert fast i Kristisiansand. Forrige Subsea-konferanse ble arrangert høsten 2019. 2020-versjonen måtte avlyses og gjennomføres digitalt som følge av koronarestriksjonene.

Arrangementer i høst

Fra september er det igjen mulig å arrangere fysiske konferanser for NFEA. Den aller første konferansen som blir arrangert i Kristiansand, finner sted 22. – 23. september. Da er det Levetidsstrategier 2021 som avholdes på Caledonien Hotel.

– Levetidsstrategier 2021 er en arena for teknologer og ledere med interesse for automatisering og digitalisering i et levetids­perspektiv, forklarer Venger.

– Her belyses utfordringene i å vurdere levetiden av automatiseringsanlegg med tilhørende strategier og beslutninger. Det blir også bedriftsbesøk på Odderøya Renseanlegg – et nytt anlegg som betjener 140.000 mennesker i Kristiansand og Vennesla, og som samtidig gir tilbake både varme og strøm til fellesskapet.

I november står NFEA også bak 2021-versjonen av konferansen Subsea Controls i Kristiansand.

Dersom du ønsker å få med deg konferanseprogrammet kan du sjekke ut foreningens nettside.

Tagger:,

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor