AA

Næringsforeningen flytter til nye lokaler

  • F.v. administrerende direktør Anita S. Dietrichson, Ingrid Michalsen, Anne Marit Thomassen, Anne May Hundeide, Ole-Petter Sunde, May Baagøe Broughton og Runar Brøvig.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Nå pågår det hektisk flytting fra Generalboligen i Østre Strandgate 56. Fra 1. oktober finner du Næringsforeningen i Kristiansandsregionen i nye lokaler i Dronningensgate 2.

– Vi trenger rett og slett mer plass! I tillegg ønsker vi å komme enda tettere på Markens gate og kjernen av Kvadraturen, sier Anita S. Dietrichson, administrerende direktør i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

Etter fem år i Generalboligen i Østre Strandgate 56, er det altså klart for nye lokaler for Næringsforeningen. Fra 1. oktober flytter Næringsforeningen inn i bygget som i dag huser blant annet Manpower og Kreftforeningen.

– For oss har det vært et sterkt ønske om å bli mer synlige i bybildet og mer tilgjengelige for våre medlemmer og andre samarbeidspartnere når vi har jaktet nye lokaler. Alt dette får vi i Dronningensgate 2. Vi blir synlige på gateplan, vi får mer kontorplasser, større møterom og større bruksareal, forklarer Dietrichson.

Næringsforeningen skal på sikt inn i første etasje av bygget, der Manpower holder til i dag, men vil den første perioden holde til i 4. etasje av Dronningensgate 2.

– Vi ønsker å pusse opp lokalene og tilpasse dem vårt behov, derfor trenger vi litt mer tid før det er klart å flytte inn i første etasje. Men det som er viktig å få med, er at for våre medlemmer som skal inn å stemple papirer så er det mulig å parkere rett på utsiden av bygget de minuttene man er inne. Ellers er det gode muligheter på Parko for de som skal delta på møter hos oss, og det nye parkeringshuset på Torvet ligger heller ikke langt unna.

Leieavtalen som inngås er på to år med opsjon på ytterligere fem år. Kvadraturforeningen og Gårdeierforeningen skal også inn i de samme lokalene, og flytter inn over nyttår.

– Det blir et slags Næringslivets hus i byen, påpeker Dietrichson, som legger til at Norges Banks lokaler, i krysset av Festningsgata og Dronningensgate, eller nybygget til det gamle teateret i Kongens gate er mulige alternativer til lokaler på sikt.

Flytting er imidlertid ikke det eneste som skjer i Næringsforeningen for tiden. Staben i administrasjonen, som i dag teller 7,4 årsverk og åtte ansatte, skal økes med ytterligere én medarbeider.

– Vi ønsker å styrke laget og løfte foreningen opp en divisjon, og søker nå etter en salgs – og markedsleder som skal styrke oss på inntektssiden. Vedkommende får det overordnede ansvaret for foreningens salgs- og markedsføringsarbeid, herunder ligger blant annet ansvaret for å initiere og utvikle nye inntektsområder og faglig og operativt ansvar for alt arbeid opp mot medlemmene, påpeker Dietrichson.

Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Nå pågår det hektisk flytting fra Generalboligen i Østre Strandgate 56. Fra 1. oktober finner du Næringsforeningen i Kristiansandsregionen i nye lokaler i Dronningensgate 2.

– Vi trenger rett og slett mer plass! I tillegg ønsker vi å komme enda tettere på Markens gate og kjernen av Kvadraturen, sier Anita S. Dietrichson, administrerende direktør i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

Etter fem år i Generalboligen i Østre Strandgate 56, er det altså klart for nye lokaler for Næringsforeningen. Fra 1. oktober flytter Næringsforeningen inn i bygget som i dag huser blant annet Manpower og Kreftforeningen.

– For oss har det vært et sterkt ønske om å bli mer synlige i bybildet og mer tilgjengelige for våre medlemmer og andre samarbeidspartnere når vi har jaktet nye lokaler. Alt dette får vi i Dronningensgate 2. Vi blir synlige på gateplan, vi får mer kontorplasser, større møterom og større bruksareal, forklarer Dietrichson.

Næringsforeningen skal på sikt inn i første etasje av bygget, der Manpower holder til i dag, men vil den første perioden holde til i 4. etasje av Dronningensgate 2.

– Vi ønsker å pusse opp lokalene og tilpasse dem vårt behov, derfor trenger vi litt mer tid før det er klart å flytte inn i første etasje. Men det som er viktig å få med, er at for våre medlemmer som skal inn å stemple papirer så er det mulig å parkere rett på utsiden av bygget de minuttene man er inne. Ellers er det gode muligheter på Parko for de som skal delta på møter hos oss, og det nye parkeringshuset på Torvet ligger heller ikke langt unna.

Leieavtalen som inngås er på to år med opsjon på ytterligere fem år. Kvadraturforeningen og Gårdeierforeningen skal også inn i de samme lokalene, og flytter inn over nyttår.

– Det blir et slags Næringslivets hus i byen, påpeker Dietrichson, som legger til at Norges Banks lokaler, i krysset av Festningsgata og Dronningensgate, eller nybygget til det gamle teateret i Kongens gate er mulige alternativer til lokaler på sikt.

Flytting er imidlertid ikke det eneste som skjer i Næringsforeningen for tiden. Staben i administrasjonen, som i dag teller 7,4 årsverk og åtte ansatte, skal økes med ytterligere én medarbeider.

– Vi ønsker å styrke laget og løfte foreningen opp en divisjon, og søker nå etter en salgs – og markedsleder som skal styrke oss på inntektssiden. Vedkommende får det overordnede ansvaret for foreningens salgs- og markedsføringsarbeid, herunder ligger blant annet ansvaret for å initiere og utvikle nye inntektsområder og faglig og operativt ansvar for alt arbeid opp mot medlemmene, påpeker Dietrichson.

Våre hovedsamarbeidspartnere