AA

Ny advokat hos Advokatfirma Tofte

  • Senior advokat Helene Uglem. Foto: Marcel Tiedje.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Helene Uglem (46) er ansatt som senior advokat, og startet i jobben 1. mars.

Uglem har i flere år jobbet som advokat hos Kommuneadvokaten i Kristiansand Kommune. Før hun begynte hos Kommuneadvokaten var hun dommerfullmektig, og hun startet sin karriere hos Advokatfirmaet Schjødt AS i Oslo.

I sin forrige stilling har Uglem hovedsakelig bistått Kristiansand kommune og kommunale foretak i forbindelse med offentlige anskaffelser, hun har erfaring med utarbeidelse og gjennomgang av konkurransegrunnlag, med evaluering av tilbud og tildeling av kontrakt, samt oppfølging ved klager til KOFA. Hun har også erfaring med entrepriserett, alminnelig avtale- og kontraktsrett, samt immaterialrett, herunder særlig kjennetegnsretten.

Hos Advokatfirma Tofte vil Uglem jobbe mest med saker innenfor offentlige anskaffelser, entrepriserett og fast eiendom.

– Å ansette Helene vil styrke laget vårt både sosialt og på flere fagområder. Vi ser frem til at også hennes kompetanse kan benyttes av næringsforeningens medlemmer, sier daglig leder Elisabeth Slettedal.

– Det blir spennende å gå tilbake til det private etter så mange år i offentlig sektor, og jeg gleder meg til å jobbe for Sørlandets største advokatfirma. Jeg kjenner godt til Advokatfirma Tofte fra før, og vet at her får jeg mange hyggelige og svært kompetente kolleger, forteller Uglem.

Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Helene Uglem (46) er ansatt som senior advokat, og startet i jobben 1. mars.

Uglem har i flere år jobbet som advokat hos Kommuneadvokaten i Kristiansand Kommune. Før hun begynte hos Kommuneadvokaten var hun dommerfullmektig, og hun startet sin karriere hos Advokatfirmaet Schjødt AS i Oslo.

I sin forrige stilling har Uglem hovedsakelig bistått Kristiansand kommune og kommunale foretak i forbindelse med offentlige anskaffelser, hun har erfaring med utarbeidelse og gjennomgang av konkurransegrunnlag, med evaluering av tilbud og tildeling av kontrakt, samt oppfølging ved klager til KOFA. Hun har også erfaring med entrepriserett, alminnelig avtale- og kontraktsrett, samt immaterialrett, herunder særlig kjennetegnsretten.

Hos Advokatfirma Tofte vil Uglem jobbe mest med saker innenfor offentlige anskaffelser, entrepriserett og fast eiendom.

– Å ansette Helene vil styrke laget vårt både sosialt og på flere fagområder. Vi ser frem til at også hennes kompetanse kan benyttes av næringsforeningens medlemmer, sier daglig leder Elisabeth Slettedal.

– Det blir spennende å gå tilbake til det private etter så mange år i offentlig sektor, og jeg gleder meg til å jobbe for Sørlandets største advokatfirma. Jeg kjenner godt til Advokatfirma Tofte fra før, og vet at her får jeg mange hyggelige og svært kompetente kolleger, forteller Uglem.

Tagger:

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor