AA

Ny daglig leder i Digin

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Cathrine Vikebakk Stien (43) blir ny daglig leder i Digin.

– Jeg gleder meg til å starte i stillingen. Det er en utrolig spennende utfordring å få være med på å tilrettelegge for en hel bransje som er så i vinden som IT-bransjen er, forteller Stien.

 

Hun kommer fra stillingen som CEO i Stepchange. 

 

– Det er en imponerende medlemsportefølje i Digin, både i antall medlemmer, men ikke minst i hva medlemmene sitter på av kunnskap og produkter. Fremover ønsker jeg at vi skal vokse i antall medlemmer og bidra til økt verdiskapning for IT-miljøet på Sørlandet.  

 

Stien brenner for digitalisering og bruk av effektive løsninger som skaper verdi, og hun er alltid nysgjerrig på ny teknologi. 

 

– Jeg gleder meg til å kunne sitte tett på utviklingen i bransjen og ønsker at Digin fremover kan være en aktør som bidrar til økt innovasjonskraft hos våre medlemmer.  

 

– Kompetanseheving blir svært viktig. Digitaliseringen har tatt et stort sprang den siste tiden og her har vi et ekstra ansvar. Det krever at vi både øker IT-kompetansen generelt, samt sikrer viktig tilskudd av kompetanse i vår region. For å lykkes må vi samarbeide internt i bransjen og ikke minst jobbe sammen med andre bransjer, og det ser jeg frem til å arbeide for. 

 

Den påtroppende daglig lederen har master i ledelse innen finansiell strategi, strategisk forretningsutvikling og innovasjon. Hun har vært rådgiver, prosjektleder og hatt ansvar for forretningsutvikling i større nasjonale og globale organisasjoner.  

 

– Det er ingen tvil om at Cathrine har den erfaringen, engasjementet og faglige bakgrunnen Digin trenger. Vi er derfor veldig glade for at hun har takket ja til utfordringen, sier nåværende konstituert daglig leder i Digin, Jeanette Tharaldsen. 

 

Cathrine Stien vil tiltre som daglig leder når hennes arvtaker i Stepchange er på plass, etter planen 01.07.21.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Cathrine Vikebakk Stien (43) blir ny daglig leder i Digin.

– Jeg gleder meg til å starte i stillingen. Det er en utrolig spennende utfordring å få være med på å tilrettelegge for en hel bransje som er så i vinden som IT-bransjen er, forteller Stien.

 

Hun kommer fra stillingen som CEO i Stepchange. 

 

– Det er en imponerende medlemsportefølje i Digin, både i antall medlemmer, men ikke minst i hva medlemmene sitter på av kunnskap og produkter. Fremover ønsker jeg at vi skal vokse i antall medlemmer og bidra til økt verdiskapning for IT-miljøet på Sørlandet.  

 

Stien brenner for digitalisering og bruk av effektive løsninger som skaper verdi, og hun er alltid nysgjerrig på ny teknologi. 

 

– Jeg gleder meg til å kunne sitte tett på utviklingen i bransjen og ønsker at Digin fremover kan være en aktør som bidrar til økt innovasjonskraft hos våre medlemmer.  

 

– Kompetanseheving blir svært viktig. Digitaliseringen har tatt et stort sprang den siste tiden og her har vi et ekstra ansvar. Det krever at vi både øker IT-kompetansen generelt, samt sikrer viktig tilskudd av kompetanse i vår region. For å lykkes må vi samarbeide internt i bransjen og ikke minst jobbe sammen med andre bransjer, og det ser jeg frem til å arbeide for. 

 

Den påtroppende daglig lederen har master i ledelse innen finansiell strategi, strategisk forretningsutvikling og innovasjon. Hun har vært rådgiver, prosjektleder og hatt ansvar for forretningsutvikling i større nasjonale og globale organisasjoner.  

 

– Det er ingen tvil om at Cathrine har den erfaringen, engasjementet og faglige bakgrunnen Digin trenger. Vi er derfor veldig glade for at hun har takket ja til utfordringen, sier nåværende konstituert daglig leder i Digin, Jeanette Tharaldsen. 

 

Cathrine Stien vil tiltre som daglig leder når hennes arvtaker i Stepchange er på plass, etter planen 01.07.21.

Tagger:,

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor