AA

Ny podcast-satsing

  • Margrethe Saga og Ingrid Michalsen er programledere i Næringsvett, Næringsforeningens nye podcast.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

I dag lanserer Næringsforeningen første episode av den nye podcasten «Næringsvett», en lettbeint podcast fra næringslivet i landsdelen. Første gjest ut er ny Cultiva-sjef, Kirsti Mathiesen Hjemdahl.

Lytt til første episode av Næringsvett her!

– Vi sitter på en unik innsikt i hva som beveger seg i næringslivet i landsdelen. Mye av denne informasjonen deler vi allerede, gjennom nyhetsbrev, saker på nettsiden, i sosiale medier og i magasinet SPENN, forteller Ingrid Michalsen, fungerende direktør i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

– Men podcast er en veldig spennende måte å komme nærmere sakene på og gå mer i dybden, og det tror vi mange av våre medlemmer, og andre, vil sette pris på, supplerer hun.

Målgruppen er ansatte i medlemsbedriftene og ansatte i næringslivet ellers. Nye episoder vil i starten slippes ukentlig, og bli tilgjengelig på Spotify og Itunes.

– Vi ser at det er stor interesse for stoff fra næringslivet, og tanken vår er at det skal være relativt korte episoder som man kan høre på vei til og fra jobb, mellom to møter eller i lunsjpausen, sier Margrethe Saga, fungerende redaktør i Næringsforeningen.

I første episode snakker den nye Cultiva-sjefen, Kirsti Mathiesen Hjemdahl, om utfordringene ved å gå inn i en utskjelt og kontroversiell stilling og om hvorfor vi trenger kunst vi egentlig ikke liker.

– Vi har en klar fordel ved at vi har et stort grunnlag av kilder og saker å av, enten i form av kilder vi intervjuer til saker i SPENN eller foredragsholdere som er innom på møtene våre. Tanken er å ha gjester som enten er aktuelle, for eksempel i kraft å ha fått en ny stilling eller fordi de er eksperter på et tema som er aktuelt, samt gjester som har spennende historier å fortelle, påpeker Saga.

– I tillegg ønsker vi korte spesialepisoder som tar for seg saker som er omdiskuterte og i vinden, som for eksempel diskusjonen om Gartnerløkka eller havneflyttingen, understreker Saga.

Har du tips til personer vi burde intervjue, eller saker og tema du har lyst til å høre mer om?

Send til podcast@nikr.no!

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
I dag lanserer Næringsforeningen første episode av den nye podcasten «Næringsvett», en lettbeint podcast fra næringslivet i landsdelen. Første gjest ut er ny Cultiva-sjef, Kirsti Mathiesen Hjemdahl.

Lytt til første episode av Næringsvett her!

– Vi sitter på en unik innsikt i hva som beveger seg i næringslivet i landsdelen. Mye av denne informasjonen deler vi allerede, gjennom nyhetsbrev, saker på nettsiden, i sosiale medier og i magasinet SPENN, forteller Ingrid Michalsen, fungerende direktør i Næringsforeningen i Kristiansandsregionen.

– Men podcast er en veldig spennende måte å komme nærmere sakene på og gå mer i dybden, og det tror vi mange av våre medlemmer, og andre, vil sette pris på, supplerer hun.

Målgruppen er ansatte i medlemsbedriftene og ansatte i næringslivet ellers. Nye episoder vil i starten slippes ukentlig, og bli tilgjengelig på Spotify og Itunes.

– Vi ser at det er stor interesse for stoff fra næringslivet, og tanken vår er at det skal være relativt korte episoder som man kan høre på vei til og fra jobb, mellom to møter eller i lunsjpausen, sier Margrethe Saga, fungerende redaktør i Næringsforeningen.

I første episode snakker den nye Cultiva-sjefen, Kirsti Mathiesen Hjemdahl, om utfordringene ved å gå inn i en utskjelt og kontroversiell stilling og om hvorfor vi trenger kunst vi egentlig ikke liker.

– Vi har en klar fordel ved at vi har et stort grunnlag av kilder og saker å av, enten i form av kilder vi intervjuer til saker i SPENN eller foredragsholdere som er innom på møtene våre. Tanken er å ha gjester som enten er aktuelle, for eksempel i kraft å ha fått en ny stilling eller fordi de er eksperter på et tema som er aktuelt, samt gjester som har spennende historier å fortelle, påpeker Saga.

– I tillegg ønsker vi korte spesialepisoder som tar for seg saker som er omdiskuterte og i vinden, som for eksempel diskusjonen om Gartnerløkka eller havneflyttingen, understreker Saga.

Har du tips til personer vi burde intervjue, eller saker og tema du har lyst til å høre mer om?

Send til podcast@nikr.no!

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor