AA

Slik blir utdelingen av koronastøtte

  • Næringspolitisk leder i Næringsforeningen, Roar Osmundsen.

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Kristiansand kommune har bevilget 30 millioner kroner som skal gå til virksomheter som er rammet av siste nedstengning. Bevilgningen ble gjort rett før sommerferien, og fordelingen foretas i august.

Imidlertid har kommunen også fått 18 millioner fra staten i en tredje runde av den såkalte ventilordningen. Utbetaling av 10 millioner fra denne skjer allerede denne uka etter kriteriene for ordningen i mars:

  • Til steder med skjenkebevilling
  • Helårsdrift
  • Som bagatellmessig støtte

– Bakgrunnen for at Business Region Kristiansand gjør det slik, er de tydelige signalene om en akutt situasjon i denne delen av bransjen etter nedstengningen, og et ønske om å svare raskt på dette. På grunn av sommeren er en slik håndtering det de kan rekke. Alle som fikk i mars er i utgangspunktet automatisk kvalifisert, forklarer Roar Osmundsen, næringspolitisk leder i Næringsforeningen.

Har du spørsmål rundt disse midlene anbefaler vi å ta kontakt med Business Region Kristiansand.

Om veien videre sier Osmundsen følgende:

– I august begynner arbeidet med de neste delene av støtte. Da vil det være snakk om støtte som ikke er såkalt bagatellmessig. Der vil vi arbeide for å fange opp de som får avkortning i denne runden fordi de når taket for støtte. Jeg vil gjerne ha gode innspill med regnestykker for hvordan taket for støtte slår ut, for å forsøke å kompensere dette.

Han fortsetter:

– I august begynner også arbeidet med å identifisere alle som lidd tap i forbindelse med nedstengningen og kravet om hjemmekontor, og som bør omfattes av kompensasjonsordningen. En del av våre medlemmer har allerede sendt meg regneeksempler, og trenger ikke å gjøre det på nytt såfremt man ikke har nye opplysninger. Eksempler på mottakere her er reiseliv, opplevelse, servering uten skjenkebevilling og treningstudio.

Lurer du på noe i forbindelse med koronastøtte? Ta kontakt med Roar Osmundsen på telefon 412 44 323, eller på mail.

Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Kristiansand kommune har bevilget 30 millioner kroner som skal gå til virksomheter som er rammet av siste nedstengning. Bevilgningen ble gjort rett før sommerferien, og fordelingen foretas i august.

Imidlertid har kommunen også fått 18 millioner fra staten i en tredje runde av den såkalte ventilordningen. Utbetaling av 10 millioner fra denne skjer allerede denne uka etter kriteriene for ordningen i mars:

  • Til steder med skjenkebevilling
  • Helårsdrift
  • Som bagatellmessig støtte

– Bakgrunnen for at Business Region Kristiansand gjør det slik, er de tydelige signalene om en akutt situasjon i denne delen av bransjen etter nedstengningen, og et ønske om å svare raskt på dette. På grunn av sommeren er en slik håndtering det de kan rekke. Alle som fikk i mars er i utgangspunktet automatisk kvalifisert, forklarer Roar Osmundsen, næringspolitisk leder i Næringsforeningen.

Har du spørsmål rundt disse midlene anbefaler vi å ta kontakt med Business Region Kristiansand.

Om veien videre sier Osmundsen følgende:

– I august begynner arbeidet med de neste delene av støtte. Da vil det være snakk om støtte som ikke er såkalt bagatellmessig. Der vil vi arbeide for å fange opp de som får avkortning i denne runden fordi de når taket for støtte. Jeg vil gjerne ha gode innspill med regnestykker for hvordan taket for støtte slår ut, for å forsøke å kompensere dette.

Han fortsetter:

– I august begynner også arbeidet med å identifisere alle som lidd tap i forbindelse med nedstengningen og kravet om hjemmekontor, og som bør omfattes av kompensasjonsordningen. En del av våre medlemmer har allerede sendt meg regneeksempler, og trenger ikke å gjøre det på nytt såfremt man ikke har nye opplysninger. Eksempler på mottakere her er reiseliv, opplevelse, servering uten skjenkebevilling og treningstudio.

Lurer du på noe i forbindelse med koronastøtte? Ta kontakt med Roar Osmundsen på telefon 412 44 323, eller på mail.

Tagger:, ,

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor