AA

Vil vinne “Final four”

  • Vipersjentene er klare for å gi festhåndball i finalespillet. Foto: Christer Paulsen
  • IMG_1496
    F.v Terje Marcussen, Christer Paulsen og Ole Gustav Gjekstad er alle strålende fornøyd med årets sesong.
Medlemsnytt

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN

Vipers har nådd de fleste målene de har satt seg, og siste for denne sesongen er å vinne Final four.

Tirsdag ble trekningen i Final Four gjennomført, ikke i Vipers sin favør, men klubben er likevel positiv.

Final four er finalespillet i Champions League og det spilles i Budapest i år, 11. og 12. mai. I tillegg til Vipers er Gyør, Metz og og Rostov Don i sluttspillet. Vipers skal spille mot Gyør, som ikke er optimalt. De er laget som har vunnet Champions Leaguefinalen flest ganger siden 2009.

– Gyør blir en tøff nøtt. De har vært det beste laget i Europa denne sesongen, men ingenting er umulig, og nå kan det gå hele veien, sier en optimistisk markedssjef i Vipers, Christer Paulsen.

Paulsen forteller at det har vært en fantastisk reise helt siden Terje Marcussen begynte i Vipers i 2013, og han tror ikke det hadde vært mulig uten han.

– Allerede i 2013 ble det satt hårete mål,  og ett av dem var å vinne Final four. Det er ikke sikkert vi gjør det i år, men vi kan reise til Budapest med lavest skuldre for vi har ingenting å bevise. Det var ingen som trodde at vi skulle klare dette i år, sier Paulsen.

Beste året noen gang

Sesongen 2018/ 2019 har vært den beste sesongen i klubbens historie på flere måter. De har så langt blitt seriemestere, cupmestere og de har sterke muligheter til å vinne sluttspillet i den norske serien, i tillegg til at de er en av “Final four”, som tilsier at de er blant de fire beste lagene i Europa.

I tillegg til sportslig suksess har de fått positiv egenkapital og de har aldri hatt med så mange sponsorer og samarbeidspartnere på laget, noe som ifølge Paulsen er veldig viktig. Han har også en formening om hvorfor så mange ønsker å være med.

– Vi leverer noe ikke mange andre gjør, vi vinner og er en av de beste i Europa. I tillegg til dette er vi ydmyke, og det er superviktig selv om vi er på det nivået vi er, sier Paulsen.

Det er viktig for dem å ha fokus på det de gjør, ha riktige spillere og være forsiktig med økonomien.

F.v Terje Marcussen, Christer Paulsen og Ole Gustav Gjekstad er alle strålende fornøyd med årets sesong.

En fantastisk gjeng

Laget har hatt flere gode trenere som har tatt laget videre fra år til år, og de har sakte men sikkert knyttet til seg nøkkelspillere fra andre klubber samtidig som de har fokus på lokale spillere. Ole Gustav Gjekstad er ifølge Paulsen en karimatisk trener og de har et miljø i klubben som er fantastisk.

– Vi har spillere som er profesjonelle og som har et ønske om å utvikle seg. I tillegg har de en genuin interesse for å vinne kampene, forteller Paulsen.

Han trekker spesielt frem Kathrine Lunde, som er kaptein på laget. Med sine 39 år er hun er en veteran i håndballsammenheng og har en viktig rolle i laget.

– Hun er så dedikert, og har lyst til å vinne hver ball, dirigere og delegere. De andre spillerne lærer utrolig mye av det hun gjør. Hun er et forbilde og opptrer på en vanvittig god måte, understreker Paulsen.

Jentene har beina godt plantet på jorden og må ta tak når ting skal gjøres. Paulsen forteller at de nok er det eneste laget i verden hvor spillerne må være med å bære ned ledreklamen etter hjemmekamp.

Veien videre

Målsettingen fremover er å opprettholde nivået og vinne titlene flere år på rad. Paulsen påpeker at det ikke nødvendigvis er så vanskelig å vinne titler ett år.  Det som er utfordringen er å fortsette å vinne år etter år. For å klare det mener han at man må ha folk som brenner for sporten og laget.

– Hvis ikke du har det i hjertet ditt så er det ingen vits. Jeg trodde jeg hadde gjort mitt etter syv år i Start, men jeg så et potensiale i denne klubben som jeg ville være med å utvikle. I tillegg har vi en trener som ser potensialet i klubben og spillerne. Sist, men ikke minst har vi spillere som ønsker å blø for drakta, sier Paulsen.

Men nå er det sluttspillet i Norge som gjelder samt finalespillet i Final Four og han oppfordrer alle til å stille på hjemmekampene og være med på turen ned til Budapest.

– Det kommer til å bli en festhelg uavhengig av resultat. Vi har sett toppnivået til laget vårt, så jeg vet ikke hvor dette ender, og det er jo det som er så gøy, avslutter Paulsen.

Annonse
Annonse
Annonse

DEL

TWITTER
FACEBOOK
LINKEDIN
Annonse
Annonse
Annonse
Vipers har nådd de fleste målene de har satt seg, og siste for denne sesongen er å vinne Final four.

Tirsdag ble trekningen i Final Four gjennomført, ikke i Vipers sin favør, men klubben er likevel positiv.

Final four er finalespillet i Champions League og det spilles i Budapest i år, 11. og 12. mai. I tillegg til Vipers er Gyør, Metz og og Rostov Don i sluttspillet. Vipers skal spille mot Gyør, som ikke er optimalt. De er laget som har vunnet Champions Leaguefinalen flest ganger siden 2009.

– Gyør blir en tøff nøtt. De har vært det beste laget i Europa denne sesongen, men ingenting er umulig, og nå kan det gå hele veien, sier en optimistisk markedssjef i Vipers, Christer Paulsen.

Paulsen forteller at det har vært en fantastisk reise helt siden Terje Marcussen begynte i Vipers i 2013, og han tror ikke det hadde vært mulig uten han.

– Allerede i 2013 ble det satt hårete mål,  og ett av dem var å vinne Final four. Det er ikke sikkert vi gjør det i år, men vi kan reise til Budapest med lavest skuldre for vi har ingenting å bevise. Det var ingen som trodde at vi skulle klare dette i år, sier Paulsen.

Beste året noen gang

Sesongen 2018/ 2019 har vært den beste sesongen i klubbens historie på flere måter. De har så langt blitt seriemestere, cupmestere og de har sterke muligheter til å vinne sluttspillet i den norske serien, i tillegg til at de er en av “Final four”, som tilsier at de er blant de fire beste lagene i Europa.

I tillegg til sportslig suksess har de fått positiv egenkapital og de har aldri hatt med så mange sponsorer og samarbeidspartnere på laget, noe som ifølge Paulsen er veldig viktig. Han har også en formening om hvorfor så mange ønsker å være med.

– Vi leverer noe ikke mange andre gjør, vi vinner og er en av de beste i Europa. I tillegg til dette er vi ydmyke, og det er superviktig selv om vi er på det nivået vi er, sier Paulsen.

Det er viktig for dem å ha fokus på det de gjør, ha riktige spillere og være forsiktig med økonomien.

F.v Terje Marcussen, Christer Paulsen og Ole Gustav Gjekstad er alle strålende fornøyd med årets sesong.

En fantastisk gjeng

Laget har hatt flere gode trenere som har tatt laget videre fra år til år, og de har sakte men sikkert knyttet til seg nøkkelspillere fra andre klubber samtidig som de har fokus på lokale spillere. Ole Gustav Gjekstad er ifølge Paulsen en karimatisk trener og de har et miljø i klubben som er fantastisk.

– Vi har spillere som er profesjonelle og som har et ønske om å utvikle seg. I tillegg har de en genuin interesse for å vinne kampene, forteller Paulsen.

Han trekker spesielt frem Kathrine Lunde, som er kaptein på laget. Med sine 39 år er hun er en veteran i håndballsammenheng og har en viktig rolle i laget.

– Hun er så dedikert, og har lyst til å vinne hver ball, dirigere og delegere. De andre spillerne lærer utrolig mye av det hun gjør. Hun er et forbilde og opptrer på en vanvittig god måte, understreker Paulsen.

Jentene har beina godt plantet på jorden og må ta tak når ting skal gjøres. Paulsen forteller at de nok er det eneste laget i verden hvor spillerne må være med å bære ned ledreklamen etter hjemmekamp.

Veien videre

Målsettingen fremover er å opprettholde nivået og vinne titlene flere år på rad. Paulsen påpeker at det ikke nødvendigvis er så vanskelig å vinne titler ett år.  Det som er utfordringen er å fortsette å vinne år etter år. For å klare det mener han at man må ha folk som brenner for sporten og laget.

– Hvis ikke du har det i hjertet ditt så er det ingen vits. Jeg trodde jeg hadde gjort mitt etter syv år i Start, men jeg så et potensiale i denne klubben som jeg ville være med å utvikle. I tillegg har vi en trener som ser potensialet i klubben og spillerne. Sist, men ikke minst har vi spillere som ønsker å blø for drakta, sier Paulsen.

Men nå er det sluttspillet i Norge som gjelder samt finalespillet i Final Four og han oppfordrer alle til å stille på hjemmekampene og være med på turen ned til Budapest.

– Det kommer til å bli en festhelg uavhengig av resultat. Vi har sett toppnivået til laget vårt, så jeg vet ikke hvor dette ender, og det er jo det som er så gøy, avslutter Paulsen.

Tagger:

Våre hovedsamarbeidspartnere

Vil du motta nyhetsbrev og invitasjoner?

Fyll ut skjemaet nedenfor